KRNOV | Pouhých 237 kilometrů dělilo krnovské účastníky říjnové výzvy 10 000 kroků od vítězství v kategorii měst, když uspěla Olomouc s 61 164 kilometry. Nová šance na vítězství se však již blíží, protože do dubnové výzvy se Krnov opět zapojil. A s ním jistě i všichni ti, kdo mají rádi pohyb čerstvém vzduchu.

Foto: Plakát

„Zúčastnit je možné se hned v několika kategoriích, a to podle věku, pohlaví nebo právě v rámci jednotlivých měst. Hlásit se mohou také různé druhy týmů, jako například rodinné, sportovní, firemní, kamarádské, ale i třeba třídní,“ vyjmenovává koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková s tím, že pokud někdo nechce soutěžit, ale pouze se zúčastnit, může vkládat aktivity bez důkazu.

V podzimní výzvě patřili mezi nejúspěšnější zástupce Krnova mezi ženami Eva Stanovská, za níž následovaly Lenka Mališová a Alena Dlabajová. Z mužů si nejlépe vedli Drahoslav Brňák, Martin Rudolf a David Stanovský. Coby odměnu od města pak dostali abonentní karty do městských sportovišť a poukaz do kavárny Mane. „Zkrátka nepřijdou ani ti nejlepší z nové výzvy, pro něž také připravujeme odměny. Účastníci o nich budou informování na stránkách desettisickroku.cz, kde je možné se registrovat,“ doplňuje Kristýna Kutálková.

Pořadatelem akce je spolek Partnerství pro městskou mobilitu, který se věnuje rozvoji udržitelné městské a regionální mobility a zvyšování kvality veřejných prostranství. Spolupořadatelem jsou také města, která pořádají lokální vyhlášení a komunikují se svými účastníky. „Naším cílem je motivovat k pravidelné aktivitě vykonávané pouze po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Výzva sice pracuje s magickou hranicí deseti tisíc kroků, což odpovídá zhruba vzdálenosti 7,5 kilometru, důležitější než objem jsou však pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí,“ uzavírají organizátoři výzvy.