KRNOV | Blíží se další možnost, kdy mohou Krnované poměřit své síly nejen s obyvateli jiných měst a obcí, ale i mezi sebou, a to v rámci dubnové výzvy 10 000 kroků. Do ní je možné se hlásit na stránkách desettisickroku.cz už od 1. března. Podtitul Dejte chůzi šanci pak účastníky vyzývá k soutěžení, ale hlavně k pohybu na čerstvém vzduchu, protože jak organizátoři uvádí: „Cílem není každý den ujít 10 000 kroků, ale chodit.“

Foto: Plakát

Dubnová výzva je v pořadí pátá, přičemž každý rok se chodí dvakrát, a to v dubnu a v říjnu. Krnov se zapojuje opakovaně a zatím nejlépe si vedl na podzim roku 2021, kdy se jeho zástupci umístili na skvělém druhém místě. „Celkem už Krnované v rámci všech výzev spolu zdolali neuvěřitelných 318 350 kilometrů a jsme proto zvědaví, o kolik toto číslo vyroste na jaře,“ říká koordinátorka Zdravého města a místní agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková.

Novinkou aktuální výzvy je zapojení slovenských měst a možnost plného využití mobilní aplikace, která dosud fungovala pouze ve zkušebním provozu. „Vše ostatní by mělo být stejné. To znamená, že hlásit se mohou jak jednotlivci, tak týmy v počtu čtyř až deseti osob. Aktuální informace zájemci získají na webových stránkách. Protože však zvítězí ti, kdo získají nejvíce bodů, což nemusí znamenat nejvíce nachozených kilometrů, vyplatí se mít v týmu staršího i těžšího účastníka, kteří bývají bodově zvýhodněni,“ dodává s nadsázkou Kristýna Kutálková.

Pořadatelem je spolek Partnerství pro městskou mobilitu, který se věnuje rozvoji udržitelné městské a regionální mobility a zvyšování kvality veřejných prostranství. Spolupořadateli jsou také města, která mají na starost lokální vyhlášení a komunikují se „svými“ účastníky. „Také tentokrát od nás nejlepší Krnované coby odměnu získají balíčky se sportovními potřebami a možná i něco navíc. Chybět nebudou ani společné aktivity pro účastníky, o kterých budeme včas informovat,“ uzavírá Kristýna Kutálková.

Zdroj: MěÚ Bruntál