KRNOV | 122 417. Přesně tolik kilometrů nachodilo společně přes pět stovek Krnovanek a Krnovanů v rámci dubnové celostátní výzvy 10 tisíc kroků, což v hodnocení měst stačilo na šesté místo. Nyní je zde výzva říjnová, do niž se město opět registrovalo. 

Foto: Pixabay

„Nabízí se proto jednoduchá otázka: podaří se nám společně jarní výkon překonat a opět se umístit v první trojce?,“ ptá se koordinátorka Zdravého města a místní agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková s odkazem na loňskou říjnovou výzvu, ve které se Krnov umístil na skvělém druhém místě.

Pravidla jsou stále stejná, včetně možnosti zapsat nachozenou vzdálenost až tři dny zpětně. Účastníci se mohou zapojit coby jednotlivci nebo v týmu, a to v klasickém určeném pro čtyři až deset osob i partnerském pro dvě osoby, případně ve firemním, třídním či třígeneračním. Novinkou je pak testovací verze mobilní aplikace, o které se zájemci více dozví na stránkách desettisickroku.cz, kde je rovněž možné se registrovat. „Jedná se o dobrovolnou, zábavnou, jednoduchou a především zdraví prospěšnou aktivitu, kdy účastníci během jednoho měsíce chodí s mobilem nebo chytrými hodinkami, a své denní výkony zapisují do systému. Nezáleží přitom, kolik kroků ujdou, každý se však počítá a hlavně – dělají to sami pro sebe,“ doplňuje Kristýna Kutálková.

Navíc mohou účastníci využít slevové kódy pro nákup triček, ponožek nebo barefoot obuvi, které věnují partneři projektu. „Každý si rovněž může zkusit svou osobní výzvu, kdy si stanoví denní cíl nachozených kilometrů. Možné je také sbírat virtuální odznáčky za splnění různých speciálních aktivit, jako je například pravidelnost nebo tři aktivity v jeden den v podobě chůze, běhu a nordic walkingu,“ uzavírá Kristýna Kutálková s tím, že ani tentokrát nebude chybět společná vycházka všech krnovských účastníků.

Zdroj: MěÚ Krnov