BRUNTÁLSKO (FOTO) | Návštěvníky prvního Mosteckého dostihového dne nečekalo nejen chladné a deštivé počasí, ale především dva vrcholné dostihy nedělního odpoledne 14. dubna 2019.

O ten první se vítězně postaral zástupce stáje EKOFARMA Rybár, čtyřletý Orfeus, svěřenec trenérky Evy Záhorové z Dolní Moravice u Rýmařova. V Memoriálu Jaroslava Podolana, roviny II.kategorie na 2200 metrů si s Michalem Hroudou v sedle doběhl pro své druhé vítězství v řadě.

Toto vítězství však pro Evu Záhorovou v roli trenérky nebylo toho dne jediné. Již v druhém dostihu Mostecké premiéry letošního roku, v Cena 100 let Jockey Clubu ČR, rovině IV.kategorie na 1800 metrů zvítězila čtyřletá bělka Locika ze stáje DS Bronislav Plášek s ž. Janem Vernerem v sedle.

Posledním a hlavním dostihem nedělního dostihového dne byla Jarní cena města Mostu – 45. Memoriál Rudolfa Deyla. Rovinový dostih I. Kategorie na 1400 metrů pro 3leté klisny. Tu ovládla Astoria s ž. Janem Vernerem ze stáje dr. Charvát, pod jejíž tréninkovým plánem je stejně jako u vítěze 128 ročníku Velké pardubické TZIGANE DU BERLAISE podepsán Pavel Tůma z Dvorců u Bruntálu.

Autor: Miroslav Škoda

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.