ITÁLIE, BENÁTKY | V Itálii se můžete vykoupat v moři, ochutnat jejich tradiční speciality a užít si romantickou atmosféru v Benátkách. Je to ideální víkendový zájezd pro všechny, kterým stačí jen chvilka času pobýt někde v zahraničí.

Foto: Radek Vráblík

Pokud nemáte příliš prostoru na radovánky u moře a celkově na dovolenou v zahraničí, ideálním pro vás může být víkendový zájezd do Itálie. Za tři dny si užijete tolik zajímavých chvil, že budete mít nespočet zážitků ještě ke sdílení u rodinného krbu v teple domova. Stačí si u jakékoliv cestovní kanceláře, která tyto služby nabízí, zakoupit víkendový poznávací zájezd do Itálie. Většinou cena není vysoká, pohybuje se okolo dvou tisíc korun pro jednu osobu. Před odjezdem si nezapomeňte zkontrolovat, že máte nachystané doklady, cestovní pojištění, léky, věci na koupání a poznávání Benátek. Nezapomeňte si s sebou také přibalit přípravky na a po opalování, ať se vám nestane, že se spálíte. V letní sezoně se tam teplota vzduchu pohybuje někdy i přes 40 stupňů Celsia. Doporučené kapesné pro dva je v rozmezí od 100 do 200 euro, podle vaší náročnosti.

Na víkendové radovánky vycestujete už v pátek v podvečer a pojedete přes noc. Musíte počítat s tím, že noční jízdy v autobuse budou pro vás i časem, kdy si musíte odpočinout a zamhouřit oči, abyste při cestě tam byli odpočatí a připravení na pestrý program. Po ranním příjezdu k Jaderskému moři, které omývá písčité pláže na březích ostrova Lido, přesněji do letoviska Lido di Jesolo, vás čeká minimálně osmihodinové koupání u moře a relaxace na pláži, protože i řidiči autobusu si musí odpočinout a dodržovat povinné delší přestávky.

Na italské písčité pláži si můžete pronajmout například dvě lehátka se slunečníkem a navíc k tomu máte i přístup na toalety, do převlékacích kabinek a můžete také využít sprchu po radovánkách u moře. Pronájem na celý den vyjde na 15 euro. Co tam všechno chcete zažít, to už záleží zcela jen na vás. Můžete opodál v restauračních zařízeních vyzkoušet italské speciality – od pizzy až po různé druhy těstovin.

Romantika v Benátkách

V podvečer se autobusem přesunete do jednoho z přístavů, kde nasednete na loď, kterou budete plout až do Benátek. Tam skutečně zažijete neopakovatelnou atmosféru. Benátky jsou město na laguně protkaného vodními kanály a křivolakými uličkami. Užijete si romantického města dýchajícího poetikou pierotů a kolombín, města masek i shakespearovských přízraků, města, které dalo světu Tiziana, Vivaldiho a Terence Hilla. Od Canalu Grande můžete zaslechnout zpěv gondoliérů a vaše oči po celou dobu budou klouzat po architektonických skvostech, které jsou tichými svědky všech tajných dostaveníček svůdníka Casanovy.

Zazpívat silným hlasem “O solemio”, ustát vlny od motoru parníku a dát přednost protijedoucí rybě, to jsou jen některé z úkolů, které musí zvládnout mladý gondoliér, aby dostal „řidičák“ na svou loď. Pokud se chcete svést na gondole, počítejte s tím, že vás to bude stát okolo 90 euro. Během zájezdu samozřejmě nezapomeňte fotografovat, ať si své zážitky zaznamenáte na pěkných fotografiích. Hodinu a půl před odjezdem si určitě nenechejte ujít lahodnou večeři v místním restauračním zařízení. Při romantickém stmívání a hrající živé kapele můžete ochutnat pravá italská vína.

Z Benátek odjedete zpátky lodí a poté autobusem do České republiky až v pozdních večerních hodinách a domů se zvládnete nakonec vrátit až v neděli odpoledne. Udělejte si tak radost zájezdem do Benátek, na ostrov Murano a k Jaderskému moři na písčité pláže na březích ostrova Lido. Budete na příjemný víkendový výlet dlouho ještě vzpomínat.

Podívejte se na fotografie z víkendového zájezdu!