ZLÍNSKO | Během podzimu se dny krátí, a tak je ideální příležitost vyrazit na prodloužený víkend. Nepříliš okoukaným tipem jsou dny strávené v Baťově městě Zlín. A období podzimu je ideálním časem pro seznámení. Co stojí za to ve Zlíně navštívit?

Baťovskou architekturou

Foto: Michal Novotný

Když Zlín, tak ZOO Lešná

Málo platné, ale zoologická zahrada v Lešné patří do desítky nejnavštěvovanějších v České republice a bez nadsázky platí, že patří k nejkrásnějším místům Moravy. Originální zahrada členěná podle kontinentů prezentuje přes 200 druhů zvířat a návštěvníky baví již od roku 1930 a najdete ji zhruba 4 km od Zlína. Dostupná je autem i městskou dopravou.

Za Baťovskou architekturou

Když přijdete do samotného Zlína, je pravda že hledání historických památek je ve městě, které zaznamenalo největší rozmach až v první polovině 20. století je zbytečné. Dýchne na vás ale unikátní funkcionalistická atmosféra s typickými baťovskými domky. A překvapivě zde platí okřídlené spojení na samotě u lesa, neboť i z centra Zlína je do přírody jenom krok. A k vychutnání magie tohoto místa je ideální vyhlídkové místo na budově krajského úřadu v samotném centru. Stačí vyjet nahoru výtahem a poté se jenom kochat.

Ráj nenáročných procházek

Nejsou to žádné velehory, Zlín se nachází v nadmořské výšce 230 m, ale okolní hvozdy představují doslova ráj nejenom podzimních výšlapů. Skvělým tipem je odpolední špacír na Svatou vodu. Stačí trolejbusem dojet na kraj Zlína k nákupnímu centru a poté zhruba 4 kilometry po zelené do mírného kopečka nahoru. Cestu zpátky můžete vzít po žluté značce a zastavit se na Malenovickém hradě.

Další zajímavosti

Malenovický hrad, Obuvnické muzeum, Římskokatolická farnost ve Štípě