MSK | První tři zářijové neděle budou v Moravskoslezském kraji patřit Dnům rodin. Odpolední akce se uskuteční v atraktivních lokalitách na hradě Sovinec a zámcích ve Frýdku-Místku a Kuníně. Nabídnou zábavný program pro celou rodinu, ale také upozorní na náhradní rodinnou péči.

Cílem těchto akcí konaných v rámci kampaně Dejme dětem rodinu je informovat o pěstounství a motivovat k němu další ochotné lidi.

Na Dnech rodin budou moci rodiny s dětmi i ostatní výletníci zdarma navštívit zajímavé kulturní památky. První z akcí se bude konat 5. září na hradě Sovinci, další 12. zaří na zámku Frýdek-Místek, poslední v neděli o týden později, 19. září, na zámku Kunín, vždy od 13:00 do 17:00. Návštěvníci se mohou těšit na speciální prohlídky památek, loutková představení, vystoupení dětí z dětského domova, klauny, kreativní dílničky, skákací hrady a další zábavu. Samozřejmě nebude chybět edukační program zaměřený na náhradní rodinnou péči a její propagaci. Kromě toho zde bude nabídka výhodných slevových Rodinných pasů a Senior pasů, starší lidé si budou také moci odnést IN.F.Obálku, která v případě nenadálých situací informuje záchranáře o zdravotním stavu seniora a pomáhá zefektivnit jejich zásahy.