MSK | Tři nezapomenutelné víkendy mohou strávit rodiny s dětmi na zajímavých místech v regionu. Moravskoslezský kraj pořádá v září Dny rodin 2020, jejichž součástí budou volné vstupy do vybraných zámků, hradů a dalších lokalit. K tomu připraví i zábavný program a soutěže.


Akce Dny rodin 2020 začíná v sobotu 12. září v zámku Nová Horka u Studénky, který byl pro svůj bohatý kulturní život nazýván “malou Vídní”. Kromě bezplatné prohlídky zámku mohou rodiče počítat s tím, že jim tu organizátoři zabaví jejich ratolesti. Od jedné hodiny do páté hodiny odpoledne budou v areálu probíhat hry, soutěže a další zábavné aktivity. V neděli 13. září se program přesune do Dolních Vítkovic. Následující víkend se Dny rodin 2020 představí na hradě Sovinec a v archeoparku Chotěbuz. Poslední zářijová sobota a neděle bude patřit hradu Hukvaldy a zámku Kravaře.

 

Akci pořádá Moravskoslezký kraj v rámci projektu Dejme dětem rodinu, který podporuje náhradní rodinnou péči a je dotován z Evropského sociálního fondu. Podpora a propagace náhradní rodinné péče má v Moravskoslezském kraji dlouholetou tradici. Kampaň Dejme dětem rodinu, do níž je aktivně zapojena řada spolků a organizací, probíhá na území kraje už od roku 2010.

Zdroj: kudyznudy.cz