BRUNTÁLSKO, OPAVSKO | Na Bruntálsku a v části opavského regionu se na podzim uskuteční senátní volby. O senátorský post se chce utkat šest kandidátů.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Za senátní volební obvod číslo 64 Bruntál, kde spadá celý bruntálský region a část opavského, chce zabojovat o senátorský post šest kandidátů. Nyní ještě úřady kontrolují a administrují podané kandidátní listiny, vše má být potvrzeno po 5. srpnu 2022. Letošní senátní volby proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 (první kolo).

Senátorský post bude letos obhajovat současný senátor a ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec, který kandiduje za politické hnutí ANO 2011. Za koalici SPOLU kandiduje soukromá zemědělkyně a krnovská zastupitelka Pavla Löwenthalová, za KSČM krnovský podnikatel Ladislav Šupina a za Trikoloru advokátka a bývalá bruntálská okresní soudkyně Miroslava Hustáková.

Za Přísahu bude do Senátu Parlamentu ČR kandidovat také bývalý ministr kultury, sociálnědemokratický poslanec, olomoucký primátor a vysokoškolský pedagog Antonín Staněk a bruntálský krizový manažer Luděk Šarman kandiduje jako nestraník s podporou hnutí NEZÁVISLÍ.