ČR, MSK, BRUNTÁLSKO | Prezident České republiky Miloš Zeman vyhlásil termíny letošních podzimních komunálních a senátních voleb na pátek 23. a sobotu 24. září 2022. Rozhodnutí podléhá kontrasignaci předsedou vlády Petrem Fialou (ODS).

Ve středu 6. dubna 2022 prezident republiky Miloš Zeman vyhlásil volby do Senátu Parlamentu České republiky, které se uskuteční ve dvaceti sedmi volebních obvodech v ČR, a stanovil dny jejich konání na pátek 23. září a sobotu 24. září 2022. Senátní volby proběhnou také na Bruntálsku. Jedná se o senátní volební obvod číslo 64. Nynějším senátorem je Ladislav Václavec (ANO 2011).

Současně prezident republiky Miloš Zeman vyhlásil volby do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech, a stanovil dny jejich konání na pátek 23. září a sobotu 24. září 2022. Občané tak na podzim rozhodnout o složení všech městských a obecních zastupitelstev nejenom na Bruntálsku.

„Rozhodnutí podléhá kontrasignaci předsedou vlády,“ v závěru informoval na webových stránkách Pražského hradu ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.