VRBNO POD PRADĚDEM | Na vrbenskou radnici zaregistrovalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby celkem šest subjektů. Před čtyřmi roky to bylo osm. Obhajovat své posty budou starostka Květa Kubíčková a místostarostka Pavla Müllerová (obě za hnutí ANO 2011).

Foto: STA Bruntálsko

O křesla v Zastupitelstvu města Vrbna pod Pradědem letos v podzimních komunálních volbách bude bojovat jen šest politických stran, hnutí a sdružení nezávislých kandidátů. Před čtyřmi roky si zaregistrovalo kandidátní listinu hned osm subjektů, letos to je o dvě méně. Nekandiduje už Spolek Přátelé Vrbenska a Strana soukromníků České republiky.

Jak uvedl pro redakci STA Bruntálsko tajemník vrbenské radnice Miroslav Adámek, na místní městský úřad bylo podáno šest kandidátních listin pro letošní volby do vrbenského zastupitelstva. Jedná se o sociální demokraty, hnutí ANO 2011, komunisty, evropské demokraty a dvě sdružení nezávislých kandidátů Sportovci Vrbno p.P. a VRBNO I PRO MLADÉ.

Místa ve vrbenském zastupitelstvu budou obhajovat i současná starostka Květa Kubíčková a místostarostka Pavla Müllerová. Obě kandidují na prvních dvou místech za hnutí ANO 2011.