BRUNTÁLSKO | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 10. listopadu u vážné dopravní nehody, při které došlo ke střetu automobilu s chodkyní. Mladá žena svým zraněním utrpěným při střetu s automobilem na místě podlehla.

Foto: ZZS MSK

„V půl osmé večer zasahovaly týmy ZZS v Rýžovišti na Bruntálsku. Jednatřicetiletá žena s mnohočetnými poraněními nejevila při jejich příjezdu žádné známky života. Přes zahájenou neodkladnou resuscitaci nedošlo k obnovení jejího krevního oběhu a svým zraněním utrpěným při střetu s automobilem na místě podlehla,” sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Záchranáři zaznamenávají během podzimních podvečerů a večerů každoročně zvýšený výskyt podobných nehod. Vyzýváme proto chodce i motoristy, aby dbali opatrnosti a dodržování pravidel silničního provozu a pohybu za tmy na vozovkách.

„Bruntálští policisté přijali oznámení o dopravní nehodě krátce po půl osmé. Na základě zjištěných informací vyplývá, že na místní komunikaci II. třídy v obci Ryžoviště směrem na Břidličnou měly jít pěšky dvě ženy, kdy místem projíždělo vozidlo. Zatím z nezjištěného důvodu došlo ke střetu mezi mladší ženou ročník 1992 a vozidlem. Následkem střetu utrpěla chodkyně zranění. I přes poskytnutou první pomoc nakonec svému zranění na místě podlehla,” uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Znovu doporučujeme lidem, aby především v těchto sychravých podzimních dnech nosili viditelně na sobě reflexní prvky, nepřecházeli silnici mimo přechod pro chodce a při samotném přecházení vozovky se nedívali do mobilních telefonů. Vždy se přesvědčte, zda nejede žádné auto a v žádném případě nepřebíhejte vozovku v místech, které k tomu nejsou určeny,” uvedla  mluvčí závěrem.