BRUNTÁL | Nejlepší sportovci okresu se v pondělí 29. ledna sešli v Bruntále v hotelu Slezan, kde si převzali ocenění za své loňské úspěchy. Mezi zúčastněnými byli mistři republiky, Evropy i světa.

Foto: MěÚ Bruntál

Anketu o Nejlepšího sportovce okresu Bruntál za rok 2017 vyhlásilo Regionální sdružení České unie sportu (RS ČUS) koncem roku. Své návrhy na ocenění mohli posílat tělovýchovné jednoty, sportovní kluby i sportovní fanoušci. Komise nakonec vybrala deset jednotlivců a jeden kolektiv. Předáním pohárů a věcného daru projevili sportovcům uznání zástupci RS ČUS i starostové obcí a měst.

Mezi oceněnými byli už poněkolikáté vynikající kuželkáři svazu zdravotně postižených Jarmila Horáková a Zdeněk Dočkálek. Oba mají na svém kontě řadu titulů mistrů ČR. Zdeněk Dočkálek jich má například už dvacet, přičemž přemožitele nenašel ani na žádném z loňských turnajů.

Stejně jako v předchozích letech si poděkování vyslechl střelec a dvojnásobný vítěz mistrovství ČR v kategorii juniorů Kryštof Krsek ze Střeleckého klubu Horní Benešov. Výborně si vedl také jeho oddílový kolega Petr Skladan. V kategorii dorost na mistrovství ČR skončil třetí a zvítězil v republikovém poháru. Mezi mladými střelci vloni rovněž bodoval Matěj Rampula z Břidličné. Oceněný byl za vítězství na mistrovství Evropy a ČR.

Již poněkolikáté byl mezi nejlepší sportovce okresu nominovaný Lubomír Vaverka z bruntálského oddílu Karate Dó. Vloni vybojoval druhé místo na mistrovství světa, které se konalo v Budapešti a ve své kategorii zvítězil také na mistrovství ČR. Ze stejného oddílu byla také další oceněná, dvojnásobná vítězka mistrovství ČR v kategorii žákyň, Valentýna Macková.

Za skvělou reprezentaci byl oceněn mistr kung-fu Martin Lee z Bruntálu, který vloni získal dva tituly mistra světa a jeden titul mistra Evropy. Třináctiletá atletka z oddílu TJ Olympia Bruntál Sára Navrátilová patřila k nejmladším účastníkům ankety. Vloni získala stříbrnou medaili na mistrovství ČR a druhá byla na v krajském přeboru.

Poprvé měl v anketě svou reprezentantku také požární sport. Tereza Žižková ze Starých Heřmínov skončila pátá na mistrovství ČR. Nejlepším sportovním kolektivem byl vyhlášen fotbalový tým TJ Jiskra Rýmařov, jehož družstvo mužů postoupilo vloni do Moravskoslezské fotbalové ligy.

Zdroj: MěÚ Bruntál