BRUNTÁL | Jak se zachovat v situacích ohrožujících životy, zdraví nebo majetek se učily v rámci projektu „V ohrožení vím si rady“ děti z prvního stupně Základní školy Bruntál, Školní 2 – Petrin.

Foto: MěÚ Bruntál

Ze začátku minulého týdne si školáci z Petrina osvojovali teoretické znalosti v rámci běžné výuky. Povídali si o tom, jak se chovat v dopravě, při epidemii, při bouřce, při povodních a podobně.

V praktické části projektu děti plnily úkoly, pracovaly jednotlivě nebo ve skupinkách. Pod dohledem studentů záchranářského oboru z olomoucké univerzity se například učily základy první pomoci, jak si správně umýt ruce nebo co si zabalit do kufru při evakuaci. „Mě se nejvíc líbilo, když nám záchranáři ukazovali práci s defibrilátorem,“ pochvaloval si Patrik z 2.B. „Mě se líbilo, když jsme se učili dělat stoličku pro zraněného,“ prozradil Tomáš ze stejné třídy.

Na závěr projektového týdne přišlo na řadu shrnutí a zpracování informací. Školáci zpracovávali portfolia a vyráběli tematické nástěnné panely, které nyní zdobí školní chodby. Převzali si certifikáty. Projekt financovalo město Bruntál.

Zdroj: MěÚ Bruntál