BŘIDLIČNÁ | Třicet minut po patnácté hodině 30. března 2023 policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Rýmařově vykonávala výkon služby na ulici Bruntálské v obci Břidličná, přičemž za použití světelného a zvukového výstražného zařízení majáku a rozsvíceného nápisu STOP ze služebního automobilu v barvách Policie České republiky stavěla zde projíždějící osobní auto značky BMW.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Řidič tohoto automobilu však na výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět směrem k místní čerpací stanici a dále pokračoval po ulici K Lomu, kde vjel na pole. Následně se vrátil po ulici Nerudové do Břidličné, poté projel touto obytnou oblastí až do obce Velká Štáhle, zde se otočil, vrátil se zpět do Břidličné a pokračoval ve směru na Bruntál. U zdejšího plaveckého bazénu se otočil a opět jel přes Břidličnou do obce Velká Štáhle.

„Po opětovném otočení u budovy Obecního úřadu mu jízdu zatarasily čtyři policejní automobily z obvodních oddělení v Rýmařově a v Bruntále, které ujíždějícího řidiče v délce bezmála patnácti kilometrů neustále pronásledovaly. Na sedadle řidiče osobního automobilu značky BMW seděl 30letý muž z Bruntálska, kdy důslednými lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno a prokázáno, že se jedná o neřidiče, poněvadž v této chvíli nevlastní řidičský průkaz s příslušným řidičským oprávněním pro danou skupinu motorových vozidel,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle vyzněly negativně. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů,” řekl mluvčí závěrem.