KRNOV | Policejní autohlídka z krnovského Obvodního oddělení v rámci běžného výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla chvíli po dvacáté hodině 16. února 2021 na ulici Revoluční v Krnově řidiče osobního auta značky VW Touran, který jel zvýšenou rychlostí. Odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázalo, že je pod vlivem alkoholických nápojů.

Foto: Policie ČR

„Na dávané znamení z policejního automobilu ve formě výstražného a zvukového zařízení a světelného nápisu STOP řidič vozu nereagoval, pokračoval v jízdě až na parkoviště přilehlé ubytovny, zde vůz odstavil, ihned vystoupil a vešel do předmětného objektu. Po chvíli však vyšel ven ke svému vozidlu a k přítomným policistům. Vzhledem k tomu, že na výzvu zakročujících policistů nepředložil doklady své totožnosti, byl převezen do budovy krnovské Policie České republiky. Lustracemi v dostupných evidencích v něm byl zjištěn 27letý muž z Kutnohorska a provedené odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázalo, že je pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,3 promile alkoholu v dechu,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Následně se shora uvedený muž doznal k tomu, že předmětný automobil řídil, doznal i předchozí požití alkoholických nápojů před svou jízdou, na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.