MSK | V tomto týdnu napříč celým Moravskoslezským krajem policejní preventisté vyrazili do základních škol s knihou „Policejní pohádky“. Na Opavsku zamířili k dětem prvního stupně základních škol v Malých Hošticích, Štáblovicích a Hlučíně – Rovniny. Žáčci byli seznámeni s pohádkovou knihou plnou napínavých příběhů, které v reálném světě mnohdy bohužel nemají dobrý konec.

Foto: Policie ČR

Na úvod besedy se děti dozvěděly něco málo o práci policistů. Četbou některých z pohádek například zjistily, že přecházet po hraně splavu je životu nebezpečné nebo proč nesmí pít alkohol. Pohádkové čtení bylo ozvláštněno povídáním o místě činu a ukázkou snímání otisků prstů. Na závěr si malí posluchači sami zhotovili otisk dlaně s prsty a tím si i vyzkoušeli práci kriminalistických techniků.

Policisté nechali knihy dětem ve školách, aby učitelé mohli ve čtení pohádek pokračovat a tím v dětech prohloubit zásady bezpečného chování. Žáci si domů odnesli nejen zážitek z besedy, ale také policejní rozvrh hodin, omalovánku či pexeso.

Policejní preventisté pořádají obdobné besedy pro děti po celý rok.

Zdroj: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.