BRUNTÁLSKO | Pětadvacetiletý řidič dostal v Bruntále smyk a střetl se s protijedoucím autem. Při nehodě zahynula pětasedmdesátiletá žena. Policisté mladému řidiči naměřili necelé dvě promile alkoholu, nakonec ho zadrželi a umístili do policejní cely.

Foto: ilustrační – ZZS MSK

Na silnici II/450 na Staroměstské ulici v Bruntále došlo v sobotu 3. listopadu 2018 krátce po 15. hodině k tragické dopravní nehodě. Pětadvacetiletý řidič řídil osobní vozidlo značky Renault po silnici II/450 ve směru od Starého Města na Bruntál, přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk a přejel do protisměru.

Tam se čelně střetl s osobním vozidlem značky Hyundai. „Následně byla obě vozidla následkem střetu odhozena do silniční příkopy,“ informoval tiskový mluvčí moravskoslezské policie Petr Směták.

Při nehodě utrpěla pětasedmdesátiletá spolujezdkyně z osobního vozidla Hyundai zranění neslučitelná se životem. „Pětasedmdesátiletá žena utrpěla při nehodě mnohočetná poranění a došlo u ní k selhání všech základních životních funkcí. Záchranáři u ní zahájili neodkladnou resuscitaci, avšak krevní oběh postižené se jim obnovit nepodařilo. Postižená na místě podlehla svým vážným zraněním,“ doplnil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Stejně starý muž byl ošetřen s podezřením na otřes mozku, s poraněním pánve a hlavy. „Po uložení do vakuové matrace, zajištění krčním límcem a podání potřebných léků, byl pacient transportován do krnovské nemocnice. Do zdravotnického zařízení bylo po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče nutno přepravit rovněž šestatřicetiletou ženu, a to s lehčím zraněním hrudníku,“ pokračoval mluvčí Humpl.

Řidič vozidla Renault utrpěl lehké zranění, bez nutnosti hospitalizace, které mu záchranáři ošetřili na místě. Policisté u řidiče vozidla Renault na místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které opakovaně nadýchal hodnoty dosahující téměř dvě promile alkoholu.

„Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů z Bruntálu,“ uzavřel tragickou dopravní nehodu v Bruntále mluvčí krajské policie Petr Směták.