DÍVČÍ HRAD | Třicetiletý řidič nákladní soupravy s přívěsem zn. MAN nepřizpůsobil rychlost stavu a vlastnostem komunikace. Pří jízdě z kopce, při projíždění levotočivé zatáčky, dostal smyk do přívěsu, který se převrátil na svodidlo. K  události došlo v neděli 24. září v 11,15 hodin na silnici v obci Dívčí Hrad.

Foto: Zdeňka Spurná

 

„Na silnici III. třídy v obci Dívčí Hrad třicetiletý řidič nákladní soupravy s přívěsem zn. MAN nepřizpůsobil rychlost stavu a vlastnostem komunikace, dále svým schopnostem a zejména okolnostem. Pří jízdě z kopce, při projíždění levotočivé zatáčky, dostal smyk do přívěsu, který se převrátil na svodidlo. Dechová zkouška u řidiče byla negativní, ke zranění osob nedošlo. Předběžná škoda byla vyčíslena na 20 000 korun a to 10.000 korun na vozidle, 10.000 korun na svodidle. Zavinění bylo vyřízeno na místě příkazem ve výši 1000 korun,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

„Bylo velké štěstí, že po silnici zrovna nikdo nešel. Řidiči vozící řepu tu jezdí hrozně bezohledně, byla otázka času, kdy se něco stane. Řidiči by si měli uvědomit, že je to jediný úsek cesty kudy se dostaneme k autobusové zastávce. Touto cestou chodí děti do školky, školy a senioři k lékaři,“ řekla jedna z místních žen.

„Podle mého názoru jezdí řidiči s řepou neopatrně a rychle řekla bych sprosté slovo, ale nemůžu. Mam dvě male děti, a když je po silnici potkáváme, skáčeme pomalu do příkopu, aby nás nesrazili. Je to od nich nezodpovědné, až se stane neštěstí, budou si to vyčítat,“ řekla Martina Svobodová z Dívčího Hradu.