DÍVČÍ HRAD | Opavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásilo opakované (již čtvrté) výběrové řízení s následnou aukcí na prodej areálu zámku Dívčí Hrad na Osoblažsku. Minimální kupní cena nabízených nemovitých věcí činí 4 700 000 korun. Nyní je cena o 400 tisíc nižší než v prvním kole.

Foto: Zdenka Spurná

Zámek Dívčí Hrad na Osoblažsku stále čeká na nového majitele. Stát ho v červnu v opakovaném výběrovém řízení nabízel za 4 900 000 korun, do výběrového řízení se ale nikdo nepřihlásil. A jak je možné, že tento zámek prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových není schopen (ÚZSVM) prodat?

„I při prodeji státních nemovitostí se musí v čase setkat nabídka s poptávkou. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je povinen postupovat při realizaci majetku v souladu se zákonem o majetku státu.  Bohužel i přes všechny učiněné kroky směřující k prodeji nebyla zatím ze strany zájemců učiněna žádná nabídka do výběrového řízení,“ sdělil Radek Ležatka tiskový mluvčí ÚZSVM.

Zámek Dívčí Hrad vznikl na místě hradu ze 13. století. Za druhé světové války byl při osvobozovacích akcích výrazně poškozen, shořely mu střechy, krovy a stropy nad druhým patrem. Opraven byl v 50. letech, kdy mu byly dostavěny i dvě věže. Později se ze zámku stalo skladiště národního podniku Zdravotnické zásobování krizových stavů, který spadal pod ministerstvo zdravotnictví.