BRUNTÁL | K příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby se v Bruntále ve čtvrtek 21. září uskutečnil druhý ročník akce Včera dnes a zítra.

Foto: MěÚ Bruntál

Oproti loňskému ročníku se program konal ve dvou sálech v budově Opal – Havlík na ulici Dr. E. Beneše v Bruntále. V jednom sále se konaly přednášky, ve druhém poskytovali informace odborníci.

Nacházel se zde například stánek se zdravotnickými pomůckami. Návštěvníci měli možnost si nechat stanovit diagnózu podle jazyka, změřit cholesterol nebo hladinu cukru v krvi. K dispozici jim byla také výživová poradkyně nebo odbornice na bylinkové čaje. Mohli si také otestovat paměť a seznámit se s technikami a pomůckami pro trénink paměti.

O příčinách, příznacích a rizicích demence přednášel bruntálský neurolog Martin Kuliha. O pečovatelské zátěži a syndromu vyhoření přednášela bruntálská psycholožka Jitka Varyšová.  Zástupci společnosti Fosanima představili aktualizovanou Příručku pro rodinné příslušníky a pečující. Součástí programu byla také výstava fotografií ze života seniorů. Akci pořádala Fosanima o. p. s. s finanční podporou města Bruntál.

Zdroj: Foto: MěÚ Bruntál