LOMNICE | Posádky zdravotnické záchranné služby, včetně vrtulníku, zasahovali , ve středu 29.listopadu ráno a dopoledne, v odstupu pouhých dvou hodin u dvou událostí se zraněními v obci Lomnice na Bruntálsku. V půl osmé se jednalo nejprve o pád muže z výšky a následně o střet vozidel při dopravní nehodě.

Foto: ilustrační STA

“Čtyřicetiletý muž spadl z výše okolo pěti metrů z lešení a přivodil si poranění hrudníku a zad. Posádka RLP a letečtí záchranáři muže zajistili krčním límcem, podali mu nitrožilně potřebné léky a uložili jej do vakuové matrace. Poté byl pacient vrtulníkem transportován na urgentní příjem FN v Ostravě,” sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po půl desáté dopoledne pak operátoři ZZS převzali informaci o dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla na silnici poblíž Lomnice. “I v tomto případě se jednalo o čtyřicetiletého pacienta. Zasahující záchranáři u něj zjistili poranění dolních končetin a zad. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili do ostravské Fakultní nemocnice.,” řekl závěrem Humpl.