LOMNICE | Posádky zdravotnické záchranné služby, včetně vrtulníku, zasahovali , ve středu 29.listopadu ráno a dopoledne, v odstupu pouhých dvou hodin u dvou událostí se zraněními v obci Lomnice na Bruntálsku. V půl osmé se jednalo nejprve o pád muže z výšky a následně o střet vozidel při dopravní nehodě.

Foto: ilustrační STA

“Čtyřicetiletý muž spadl z výše okolo pěti metrů z lešení a přivodil si poranění hrudníku a zad. Posádka RLP a letečtí záchranáři muže zajistili krčním límcem, podali mu nitrožilně potřebné léky a uložili jej do vakuové matrace. Poté byl pacient vrtulníkem transportován na urgentní příjem FN v Ostravě,” sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po půl desáté dopoledne pak operátoři ZZS převzali informaci o dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla na silnici poblíž Lomnice. “I v tomto případě se jednalo o čtyřicetiletého pacienta. Zasahující záchranáři u něj zjistili poranění dolních končetin a zad. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili do ostravské Fakultní nemocnice.,” řekl závěrem Humpl.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.