KRNOVSKO, OPAVSKO, ÚVALNO | Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Moravskoslezského kraje (MSK) zasahovala v neděli 31. března 2019 odpoledne u vážné dopravní nehody na Bruntálsku.

Foto: ZZS MSK

Krajské operační středisko ZZS MSK převzalo před sedmnáctou hodinou informaci o dopravní nehodě motocyklu na silnici mezi městy Opavou a Krnovem, poblíž obce Úvalno. Na pomoc byly vyslány pozemní týmy z krnovského stanoviště záchranné služby a letečtí záchranáři z Ostravy. Zraněny byly dvě osoby cestující na motocyklu, který po střetu s automobilem skončil v příkopě.

„Osmačtyřicetiletá žena utrpěla poranění hrudníku. Posádky ZZS ji zajistily krčním límcem a uložily do vakuové matrace, podaly potřebné léky. Poté ji letečtí záchranáři transportovali do ostravské Fakultní nemocnice a předali do péče lékařů tamního urgentního příjmu,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

„Muž ve věku čtyřiapadesáti let byl zraněn na dolní končetině a v oblasti zad. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři přepravili na chirurgickou ambulanci nemocnice Krnov,“ uzavřel vážnou dopravní nehodu mluvčí Humpl.