MILOTICE NAD OPAVOU, HORNÍ BENEŠOV (AKTUALIZOVÁNO) | Na silnici mezi Miloticemi nad Opavou a Horním Benešovem na Bruntálsku se střetla motorka s autem a skončila mimo silnici. Zraněného čtyřiačtyřicetiletého motorkáře transportoval záchranářský vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

Foto: ZZS MSK

Složky Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje zasahovaly v sobotu 14. dubna 2018 u dvou nehod motocyklistů. Odehrály se nejprve na Bruntálsku a poté na Karvinsku. U obou případů pracovala posádka vrtulníku Letecké záchranné služby Ostrava, a to spolu s pozemními posádkami.

První událost z Bruntálska přijali operátoři několik minut před devátou hodinou ráno. Na silnici I/11 mezi Miloticemi nad Opavou a Horním Benešovem se střetla motorka s autem. „Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 44letý motocyklista měl vjet na nezpevněný kraj komunikace a havarovat do příkopu. Motocyklista i řidič vozu měli zahájit úkon předjíždění,“ informovala mluvčí krajské policie Gabriela Holčáková.

Čtyřiačtyřicetiletý motocyklista při nehodě utrpěl poranění horní končetiny, zůstal však při vědomí. „Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej vrtulník letecké záchranné služby transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dechová zkouška motocyklisty byla negativní. „Okolnosti události i nadále prověřují bruntálští policisté,“ uzavřela dopravní nehodu na Bruntálsku mluvčí policie Gabriela Holčáková.