JINDŘICHOV | V blíže neuvedené době mezi dvacátou hodinou 10. ledna a sedmou hodinou ranní 11. ledna 2023 doposud neznámý pachatel kradl v obci Jindřichov. Neoprávněně vstoupil do celooploceného areálu soukromé společnosti a následně se po pokusu vypáčení dveří a okna a poté po rozbití skleněné výplně okna vloupal do kancelářských prostor.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Doposud neznámý pachatel odcizil stolní počítač značky Apple stříbrné barvy, monitor značky Phillips černé barvy, záznamník šedé barvy, kovovou příruční pokladnu modré barvy, finanční prostředky na hotovosti v bankovkách i v drobných mincích, digitální měřák vzdálenosti značky Bosch modré barvy, digitální posuvné měřítko, aku vrtačku, nýtovačku, nabíječku baterií a aku baterie vše značky Milwaukee, čímž poškozené právnické soukromé společnosti z Opavska vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 133 tisíc korun,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Městě Albrechticích a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, financí a elektroniky, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na albrechtické policejní číslo 974 731 771.