RÝMAŘOVSKO | Neznámý pachatel na odstaveném pracovním stroji demontoval a odcizil celkem 16 kusů LED světel, dále odcizil volně odložený 25litrový plastový kanystr s řezným olejem a z palivové nádrže vedle odstavené vyvážečky dřevní hmoty odčerpal a odcizil 100 litrů motorové nafty. Ke krádeži došlo v blíže neustanovené době od odpoledních hodin 3. května do ranních hodin 6. května 2019. 

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„V blíže neustanovené době od odpoledních hodin 3. května do ranních hodin 6. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v lesním porostu na hranici katastrů obcí Valšov a Břidličná přečin krádeže tím, že z kovové rampy střechy kabiny na zde odstaveném pracovním stroji demontoval a odcizil celkem 16 kusů LED světel, dále odcizil volně odložený 25litrový plastový kanystr s řezným olejem a z palivové nádrže vedle odstavené vyvážečky dřevní hmoty odčerpal a odcizil 100 litrů motorové nafty,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Poškozené soukromé společnosti z Hodonína tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 17 tisíc korun. „Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Rýmařově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených světel, oleje a pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751,” informoval závěrem Černohorský.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.