RÝMAŘOVSKO | V blíže neustanovené době v nočních hodinách 8. února a 9. února 2020 došlo na teritoriu Obvodního oddělení Policie České republiky v Rýmařově ke dvěma případům majetkové trestné činnosti spočívající v krádežích pohonných hmot a pracovního nářadí.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„V lesním porostu na katastru obce Stará Ves doposud neznámá osoba vypáčila víčka palivových nádrží u zde odstaveného lesního těžebního stroje, ze kterého odčerpala a odcizila 80 litrů motorové nafty. Po odstranění visacích zámků odkládacích skříněk na tomto harvestoru odcizila i různé druhy drobného pracovního nářadí, hadice a LED světla, vše se škodou v celkové hodnotě přes 13 tisíc korun,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Stejného přečinu krádeže se dopustil i neznámý pachatel nebo pachatelé v hale zemědělské farmy v obci Dolní Moravice, část Horní Moravice.

„Po vloupání do několika skříněk zaměstnanců odcizil či odcizili různé pracovní nářadí (aku šroubováky, gola klíče, hasáky, rozbrušovačky, vrtačky a nabíječky). Dále z osmi zde zaparkovaných traktorů a ze tří pracovních nakládačů došlo po odstranění víček palivových nádrží k odčerpání a k odcizení přibližně jednoho tisíce litrů motorové nafty. Poškozeným fyzickým i právnickým osobám a organizacím tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 58 tisíc korun,” sdělil k dalšímu případu Černohorský.

Výše uvedené případy jsou nadále prověřovány ze strany policistů z Obvodního oddělení v Rýmařově v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů jakož i k nálezu odcizených věcí a pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.