KRNOV | Zvýšení komfortu a bezpečnosti chodců i řidičů je cílem stavebních úprav za více než 11 milionů korun, které se budou provádět v Žižkově ulici v příštím roce. Jejich součástí je oprava komunikace, chodníků a zpevněných ploch pro popelnice a kontejnery pro tříděný odpad i úprava křižovatek tak, aby se dopravní situace stala přehlednou. Kromě Žižkovy ulice akce zahrnuje i celkovou opravu místní komunikace, která vede ke školnímu hřišti.

Foto: ilustrační

Oprava komunikací spočívá v odstranění asfaltového povrchu, který je v havarijním stavu, a také všech podkladních vrstev. Ty nahradí nová konstrukce, zakončená asfaltovým krytem. Živičné povrchy chodníků a veřejných prostranství budou předlážděny zámkovou dlažbou, stejně jako zpevněné plochy pro umístění přístřešků a nádob na odpad.

„Nejvýraznější úprava se projeví v místě přechodu pro chodce u zdravotního střediska, kudy denně projdou stovky dětí do a ze školy. Přechod bude vyvýšený, čímž bude snadněji identifikovatelný pro řidiče, kteří budou muset při jeho přejíždění výrazně zpomalit. Jedná se o první takovýto přechod pro chodce v Krnově a toto řešení bych rád přivítal i na některých dalších místech ve městě. Bezpečnost chodců v úseku od křižovatky s ulicí 9. května po křižovatku s ulicí Hálkovou zvýší také omezení rychlosti vozidel na 30 kilometrů v hodině,“ uvedl místostarosta Pavel Moravec.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.