OSTRAVA | Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě má nejdelší zkušenosti v ČR s rutinním vyšetřováním vzorků na přítomnost viru SARS-CoV-2, kterou provádí již od 2.3.2020. I v současné době patří mezi laboratoře poskytující špičkové služby pro zvládnutí pandemie s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.

Foto: ilustrační – Pixabay

Všechny vzorky vyšetřované v laboratořích ZÚ Ostrava jsou testovány také na epidemiologicky významné mutace, které umožňují s vysokou spolehlivostí určit nejdůležitější varianty viru SARS-CoV-2, a to variantu britskou, brazilskou, japonskou, jihoafrickou, indickou, kalifornskou i další méně typické varianty viru.

Zdravotní ústav Ostrava se podílel na rychlé identifikaci a šetření clustru nákazy jihoafrickou variantou viru na Opavsku, která k dnešnímu dni zahrnuje celkem 8 prokázaných případů. Laboratoře Zdravotního ústavu poskytují v souvislosti se SARS-CoV-2 celou řadu testů pro veřejnost, studenty, i samoplátce.

Zdroj: Zdravotní ústav Ostrava

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.