MĚSTO ALBRECHTICE | Sváteční den sv. Václava se ve Městě nesl opravdu ve sváteční náladě.  Díky Lesům ČR se tam opravila hrobka- kaple významné rodiny Keil von Eichenthurn a právě v pátek 28. září se slavnostně otevřela pro veřejnost v duchu pietního aktu.

Foto: Hana Halfarová

„V zámeckém parku Město Albrechtice -Hynčice, který vybudovali rodiny  V. Tlacha a V. Keila se pořádalo také tradiční Koláčobraní. To se však v letošním roce rozrostlo a k této akci se přidala i  Lesy ČR LS Město Albrechtice a proto se  jmenovalaDen s Lesy ČR- Koláčobraní“řekla Alena Křištofová předsedkyně ČSOP Město Albrechtice

V zámeckém parku to opravdu žilo, stezka s úkoly na vrchu Dubí, selfíe hra a soutěž o nejlepší koláč či výtvarná soutěž Rodina Keil von Eichenthurn. To byla příležitost získat jednu z krásných cen a přinést si domů alespoň malou vzpomínku na tuto akci.

„Parkem se nesla příjemná  folková hudba kapely Brejle z Jeseníků a nadšené výkřiky dětí ve skákacím hradu ze slámy byly jasným důkazem, jak málo stačí k dětské radosti. Mnozí zavzpomínali jak oni sami jako malí skákali na balíky a  jen tiše hopsajícím dětem záviděli. Každý si našel v parku  i na stezce vrchu Dubí svou formu zábavy. Někdo jen poseděl, ochutnal koláče a netradiční občerstvení připravené ze zámecké zahrady, jiní se povozili na koníkovi, fotili mobily a hledali skryté hádanky“řekla dále Křištofová.

Sokolníci trpělivě vysvětlovali a ukazovali své dravce a posluchače neminula i malá zkouška vědomostí. „Galerie fotografií s tématem lesa a obrázky z výtvarné soutěže dávali možnost i jen tak si  odpočinout a pokochat se uměním. Svůj šálek kávy si zde našel každý, milovníci historii když mohli potkával v zámeckém parku děti v dobových kostýmech jako historické postavy V. Tlach a V. Keila , obdivovat krásné šaty Anny Keil  či si připomenou pověst o Bílé paní a mlynáři. Ukrutná banda loupežníků ze Žárů přepadávala pocestné a nechyběla ani Albrechtická garda , která v minulosti ochránila zámek Hošťálkovy před rabování. Kluci si přišli na své při ukázce historických zbraní a mnoho návštěvníků vystrašili šibalské výstřely třeba z hákovnice,“ řekla dále Křištofová.

Podzimní odpoledne plné sluníčka a příjemné nálady umocněné folkovou hudbou tak se slavil v Albrechticích státní svátek na  sv. Václava. Už teď se těšíme na jaro až vykvetou v zámeckém parku   pomněnky a budeme se moci opět sejít na naší další akci. Děkujeme všem za pomoc s přípravou této akce a účastníkům za jejich podporu. Těšíme se na jaro a už teď máme v hlavě plno nápadů jak Pomněnkovou slavnost ozvláštnit,“ řekla závěrem Křištofová.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.