MĚSTO ALBRECHTICE, HYNČICE | Ve stylu první republiky připravují v zámeckém parku v místní části Hynčice ve Městě Albrechticích Pomněnkovou slavnost. Akce se uskuteční v sobotu 5. května 2018 od 14 do 18 hodin.

Foto: plakát akce

Český svaz ochránců přírody ve Městě Albrechticích a Lesy ČR zvou širokou veřejnost na Pomněnkovou slavnost. „Zámecký park udržujeme spolu s vlastníkem, a to jsou Lesy ČR a snažíme se o jeho propagaci po stránce hlavně historické. Díky naší údržbě, a to kosou se v parku objevují pomněnky, a to na celých dvou hektarech. Proto nás napadlo začít pořádat Pomněnkovou slavnost,“ řekla předsedkyně Českého svazu ochránců přírody ve Městě Albrechticích Alena Křištofová.

Letošní akce je zaměřena ve stylu první republiky. „Lidé zde budou moci ochutnat jídlo a sladkosti z této doby. Svou knihu Sladká první republika zde bude prezentovat autorka Kristina Šemberová. Pro děti připravujeme hry a hrátky z této doby. Hrát bude kapela Lam Trio a lidé se budou moci vyfotit v dobových kostýmech v krásném prostředí rozkvetlého zámeckého parku,“ pokračovala předsedkyně Křištofová.

Pořadatelé také chystají ukázku historie lesnictví a zemědělství. Například Pavel Gašparik ukáže práci s tažným koněm. Lesní pedagogové opět připravují překvapení pro malé a velké. „V letošním roce se snažíme park ještě obohatit o projekt obnovy zámeckého zahradnictví a výuku dětí a ukázku plodin 19. století. Chceme vrátit děti zpět do zahrady, společně s historií jim ukázat krásu tohoto místa a zároveň je naučit zpracovávat výpěstky,“ v závěru dodala předsedkyně Českého svazu ochránců přírody ve Městě Albrechticích Alena Křištofová.