KRNOV | Také v Krnově, stejně jako na jiných místech v republice, se v sobotu 6. dubna uskuteční úklidová akce v rámci celorepublikové kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko. Sraz dobrovolníků je v 8.30 hodin v městském parku za Albertem, kromě parku budou uklízet i břehy řeky Opavy. Akci pořádají skautský oddíl K3, SVČ Krnov, Lesní školka Vlčí doupě a Klub českých turistů Krnov za podpory města Krnova.

Foto: Plakát akce

Jarní úklidy jsou tradičně spjaty se Dnem Země. Do boje proti černým skládkám lze ale vyrazit také v září u příležitosti celosvětového úklidového dne, World Cleanup Day, který se letos koná 21. září.

V Krnově každoročně uklízí na mnoha místech skauti, školáci, konají se úklidové akce v okolí řek. Dobrovolníkům vychází vstříc odbor životního prostředí. „Po dohodě s organizátory úklidů zajišťujeme likvidaci odpadu sebraného na černých skládkách, na vyžádání také poskytujeme pytle na odpadky a ochranné rukavice,“ uvedla Martina Sasáková z odboru životního prostředí a upřesnila, že své požadavky by měli organizátoři sdělit pracovníkům odboru alespoň v pětidenním předstihu.

V roce 2018 se město postaralo o likvidaci 5,48 tun odpadu, které pocházely z černých skládek a byly uklizeny z podnětu občanů nebo v rámci dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Městskou kasu likvidace přišla na 73 tisíc korun, o rok dříve to bylo 142 tisíc korun.

Do kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bylo ke dni 31. března zaregistrováno 2965 úklidů. Pro účastníky byla vyhlášena také fotografická soutěž, a to v kategoriích Před a po, Mládež a Pneumatika. Speciální kategorií pak je video o akci.

Dosud největší celosvětová vlna úklidu se konala 15. září 2018 a zasáhla celý svět. V celkem 144 zemích světa, včetně Česka, uklízelo 13 milionů lidí. Ve stejnou dobu vyplul do Tichého oceánu systém na sběr plastového odpadu, první zařízení organizace The Ocean Cleanup.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.