MSK | V prvním čtvrtletím letošního roku region navštívilo o 10,1 procenta lidí více než loni touto dobou. Přibylo také cizinců, kteří se u nás ubytovali. Letošní zimu si pochvalují i provozovatelé lyžařských středisek v Beskydech a Jeseníkách.

Foto: ilustrační – Pixabay

Hosté ocenili nejenom dostatek sněhu, který v našich horách napadal a vydržel až do Velikonoc, ale také služby a připravenost horských středisek. Například v horském resortu Kopřivná pod Pradědem si pochvalovali novou vyhřívanou šestisedačkovou lanovku, doprovodný program a větší bistro. Beskydská horská střediska Ski Areál Bílá nebo SkiPark Gruň hlásí velkou spokojenost návštěvníků s kvalitou upravovaných svahů a úrovní poskytovaných služeb.

V Moravskoslezském kraji se v prvním kvartálu roku 2018 ubytovalo 207 310 hostů. Meziroční nárůst počtu návštěvníků je tak o necelé procento nižší než celorepublikový průměr, který činí 11 procent. Na celkovém počtu 3,9 milionů hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v České republice se Moravskoslezský kraj podílel 5,3 procenty.

Zahraničních hostů, kteří přijížděli hlavně ze Slovenska, Polska, Německa a Itálie, se v kraji ubytovalo přes 39 tisíc. Je to o 15,7 procenta více než loni. Počet návštěvníků z Česka, kteří u nás přenocovali, vzrostl o 8,8 procenta – přiblížil se k 168 tisícům.

„Zimní sezóna opět potvrdila dlouhotrvající trend zvyšující se návštěvnosti v našem kraji. Vyšší návštěvnost regionu podpořila bohatá sněhová nadílka a také připravenost horských středisek. Velkému zájmu se tradičně těšily také běžkařské trasy na Beskydské a Jesenické magistrále. Věřím, že letní sezóna bude minimálně stejně tak úspěšná jako ta zimní. Horská střediska připravují řadu zajímavých akcí, na které se můžete těšit – například běžecký závod Běhej lesy v srpnu na Bílé nebo Kopřivná Bike Festival, který se odehraje první červnový víkend,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

Zdroj: MSK