MSK | I v hlavní turistické sezóně se návštěvnost kraje meziročně zvýšila. Ve 3. čtvrtletí k nám letos přicestovalo a ubytovalo se přes 330 tisíc návštěvníků. To je o 33 tisíc hostů více než ve stejném období loňského roku. Návštěvnost ve 3. čtvrtletí meziročně vzrostla o více než 10 %. Tato čísla vycházejí ze statistiky Českého statistického úřadu.

Foto: Zdenka Spurná

„Z těchto výsledků mám velikou radost! Je to důkaz měnící se image našeho kraje. Kvalita poskytovaných služeb u nás neustále roste, stejně jako pestrá nabídka nejrůznějších aktivit. Hudební festivaly, sportovní akce nebo Dny NATO jsou u nás už stálicí, velkou novinkou byla ale konference TBEX Europe 2018, kterou Moravskoslezský kraj spoluorganizoval. Toto největší mezinárodní shromáždění tvůrců internetového obsahu navštívilo ze všech koutů planety na 500 blogerů, vlogerů, fotografů, novinářů a dalších profesionálů z oblasti cestovního ruchu,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a dodal, že díky milionům jejich příspěvků na sociálních sítích i v tradičních médiích se Moravskoslezský kraj zviditelní ještě více.

„Návštěvnost u nás stoupla o 5 procent více, než je celorepublikový průměr. Cesty k nám zřejmě začínají být trendy. Je to velmi pozitivní pro zvýšení prestiže našeho regionu, ale také pro naši ekonomiku. V této oblasti je přínos cestovního ruchu pro region nepopiratelný. Jsem si jistý, že i vyhlídky do dalších období jsou jen pozitivní,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Zdroj: MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.