MSK | Čtyřčlenná družstva žáků základních škol změřila své síly v Dopravní soutěži mladých cyklistů. Finále České republiky se konalo ve dnech 18. až 20. června 2019 v Liberci. Sportovní a vědomostní soutěže, rozdělené do dvou kategorií podle věku (10 až 12 let a 12 až 16 let), se zúčastnila vítězná žákovská družstva krajských kol z celé České republiky. Moravskoslezský kraj reprezentovala v obou kategoriích stejně jako v loňském roce Základní škola Krnov, Smetanův okruh 4.

Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo dopravy ve spolupráci s krajskými koordinátory BESIP. Okrsková, okresní kola a krajské kolo každoročně finančně zajišťuje Moravskoslezský kraj. Krajský úřad Moravskoslezského kraje se personálně podílí na organizaci krajského finále. Krnovští žáci i v letošním ročníku prokázali své schopnosti a navázali na předchozí úspěchy, aby tak mohli znovu bojovat o titul mistra republiky, případně o postup do evropského finále. Skutečnost však, i přes tajná přání, předčila veškerá očekávání a s radostí můžeme říci, že po roce se celá republika musela sklonit před uměním žáků z našeho kraje.

Žáci Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4 ovládli republikové finále v obou kategoriích. Ve starší kategorii se stali mistry republiky s méně než polovinou trestných bodů oproti soupeřům na druhém místě, druhé místo obsadila ZŠ Osová Bítýška, na třetím místě se umístila ZŠ Česká Ves. V mladší kategorii se mistry republiky stali s méně než dvěma třetinami trestných bodů proti soupeřům na druhém místě, druhé místo obsadilo družstvo ZŠ Šumavské Hoštice, třetí místo pak ZŠ T. G. Masaryka z Lomnice nad Popelkou.

Členové obou družstev Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4 ovládli soutěž i jako jednotlivci. V mladší kategorii obsadil druhé místo Richard Vojtek, další členové družstva v jednotlivcích obsadili 6. 7. a 11. místo. Žáci Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4 obsadili ve starší kategorii 1., 2., 3. a 7. místo.

Žákům Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4 přejeme hodně úspěchů v evropském finále.