KRNOV | Žáci ze Základní školy Smetanův okruh se ve dnech 18. až 20. června zúčastnili v Liberci republikového finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, kdy ti nejlepší plnili několik náročných disciplín. První den absolvovali jízdu po dopravním hřišti, testy znalosti z pravidel silničního provozu a práci s mapou. Druhý den měli za úkol zachránit zraněného cyklistu a na závěr je čekala nejnáročnější disciplína, kterou byla jízda zručnosti.

Foto: Monika Hajdová

Do republikového finále postoupila a náš kraj a město reprezentovala družstva v mladší i starší kategorii. V mladší soutěžili Hana Stuchlíková, Silvie Vojáčková, Richard Vojtek a Jaroslav Strýček, ve starší nás reprezentovali Tamara Hradilová, Nela Hanzelová, Robin Káňa a Martin Grulich. Obě družstva v republikovém finále zvítězila s velkým bodovým náskokem. Nejlepší výkon podala Tamara Hradilová, která obdržela pouhé dva trestné body v celé soutěži a stala se tak absolutní vítězkou ve své kategorii.

Žáci v mladší kategorii budou Českou republiku reprezentovat v září na evropském finále ve Švýcarsku.

Autor: Monika Hajdová, ZŠ Smetanův okruh

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.