TŘEMEŠNÁ (FOTO) | Žáci dramatického kroužku Základní a Mateřské školy v Třemešné v pátek   21. června 2018 předvedli své herecké umění na divadelním představení „Dva tovaryši”. Svoji premiéru zahráli v sále místního kulturního domu svým spolužákům a dětem z mateřských škol. Představení bylo skvělým zážitkem pro všechny diváky.

Foto: Zdeňka Spurná

„Při naší škole byl dramatický kroužek založen v únoru 2018. Scházíme se jednou týdně, vždy ve středu. O tom, že chceme zkusit nacvičit pohádku bylo rozhodnuto prakticky od začátku. Pohádku s názvem “Dva tovaryši” jsme nacvičovali asi dva měsíce. Sehnat kostýmy pro nás nebylo tak složité, na škole máme totiž vlastní kostymérnu, která se tu budovala už léta. Kroužkem jsme se snažili navázat na tradici divadelních představení, která byla na naší škole zavedena již před mnoha lety,” řekla učitelka dramatického kroužku Zuzana Fojtková.

“Chceme v tom pokračovat i nadále, pro příští rok už máme pár nápadů. Budeme ale rádi, když se k nám přidají další herci a herečky z řad našich žáků. Za dnešní představení všem moc děkuji! „ řekla závěrem Fojtková.