KRNOV | Vybraní žáci druhého stupně ZŠ Osoblaha se zúčastnili okresního kola ve florbalu, které organizovalo AŠSK České republiky prostřednictvím 5. ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí. Turnaj se konal 12. a 13. listopadu 2019.

V kategorii IV., 8. a 9. tříd se do turnaje přihlásilo celkem šest družstev z okolních škol a hrálo se systémem “každý s každým”. Žáci ZŠ Osoblaha tedy odehráli pět utkání a získali 3 body za jedno vítězství s pořádající školou, která nakonec obsadila 2. místo, a skončili tak na 6. místě.

„V kategorii III., 6. a 7. tříd se turnaje zúčastnilo sedm družstev, která byla rozdělena do dvou základních skupin. Žáci naší školy byli nalosováni do skupiny “B”, kde hrála tři družstva. Ze dvou odehraných zápasů získali celkem tři body za vítězství proti Krnovskému gymnáziu a postoupili tak do vyřazovací části. V semifinále i finále chybělo našim žákům trochu štěstí a obsadili tak krásné 4. místo. Všem zúčastněným žákům druhého stupně děkuji za obětavé výkony, bojovný přístup ve všech utkáních, příkladné chování a reprezentaci naší školy,” poděkoval žákům vedoucí družstva Jan Hrabovský.

Asociace školních sportovních klubů České republiky, z. s. (AŠSK ČR) organizuje soutěže a tělovýchovné akce prostřednictvím jednotlivých školních sportovních klubů, Okresních nebo Krajských rad a sekretariátu AŠSK ČR pro všechny základní a střední školy.

Zdroj: ZŠ Osoblaha