MĚSTO ALBRECHTICE (FOTO) | Dvě jednotky hasičů se zapojily v úterý 1. ledna 2019 ráno v Městě Albrechticích do úspěšné záchrany krásné fenky plemena husky se jménem Maggie z koryta řeky Opavice, protékající středem města. Hasiči se až dodatečně od vděčného majitele dozvěděli, že fenka je slepá, má diabetes a potřebuje dvakrát denně inzulín.

Bezradného psa huskyho uprostřed vodního toku ohlásil svědek na tísňovou linku hasičů na Nový rok v osm hodin ráno. Do Nábřežní ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov a také místní jednotka dobrovolných hasičů z Města Albrechtic.

„Maggie pobíhala při jejich příjezdu bezradně po malém, suchou travou zarostlém ostrůvku uprostřed ledové vody. Jeden z hasičů v nepromokavých kalhotách vzal krotké zvíře do náručí a nahoru na kamennou zdí zpevněné nábřeží ji s kolegou vynesli po nastavovacím žebříku,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Zjistit majitele bylo jednoduché – Maggie měla na obojku telefonní číslo. „Ten si pro fenku přijel i s manželkou. O nenadálém a překvapivém zmizení z bytu příbuzných, kde právě přebývala, se majitel dozvěděl až od zasahujících hasičů,“ uzavřel mluvčí Kůdela.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.