RUDNÁ POD PRADĚDEM (FOTO) | Starší kombajn zhruba za dva miliony korun uchránili před ohněm hasiči z Bruntálska (8 jednotek), kteří zasahovali v pátek 9.srpna 2019 odpoledne u požáru vzrostlého ječmene a strniště na poli v Rudné pod Pradědem (okres Bruntál). Za požár mohlo nadměrné tření ložiska uvnitř kombajnu.

„Předběžná škoda na zemědělském stroji tak byla odhadnuta na příznivých 250 tisíc korun, dvou hektarů ječmene a strniště se slámou na dalších 150 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Operační středisko hasičů bylo o požáru pole informováno v pátek krátce po půl čtvrté odpolední. „Do místní části Stará Rudná ihned vyrazila jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bruntál, společně s ní sedm jednotek dobrovolných hasičů – Dolní Moravice, Bruntál, Karlova Studánka, Světlá Hora, Andělská Hora, Vrbno pod Pradědem a Malá Morávka, celkem devět cisteren a dva dopravní automobily,” sdělil dále Kůdela

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 24 minut, 26 minut jim zabralo dohašování. Rychlým zásahem zachránili celý kombajn. Nový by přišel na 5 až 6 milionů korun.

top