BOHUŠOV (FOTO) | Abyste se autem dostali nejkratší cestou někde poblíž k zřícenině hradu Fulštejn v Bohušově na Osoblažsku, navigace vás navede přímo do koryta řeky Osoblahy. Místní obec problém už řeší, chystá se vybudovat lávku pro turisty.

Foto: Zdeňka Spurná

Turistu, který se vydá na výlet na zříceninu hradu Fulštejn v Bohušově na Osoblažsku a nezná místní terén, dovede nejkratší trasa podle navigace okolo místního kempu, sportovního areálu a rybníka až přímo do koryta řeky Osoblahy. Dál se autem jen tak nedostanete.

„Most tam opravdu chybí, ale na hrad Fulštejn se dá dostat jinou cestou, která je značená kolem obce Bohušov. Lávka pro pěší je žádána, stále nevíme, jak to ale dopadne,“ informovala STA Bruntálsko starostka Bohušova Jarmila Schnaubeltová.

V rámci zahájení provozu výletního parního vlaku na Osoblažské úzkokolejce do Bohušova zavítali náměstci hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška a Jaroslav Kania. Obci slíbili 500 tisíc korun na vybudování lávky přes řeku.

„Při této příležitosti měli náměstci možnost se starosty diskutovat také další možnosti zvýšení cestovního ruchu. Mimo jiné se seznámili se situací v obci Bohušov, které chybí propojení kempu a zříceniny hradu Fulštejn nacházející se na protějším břehu řeky Osoblaha. Starostka obce se chystá podat žádost o příspěvek na lávku, která by obě lokality propojila. Žádostí se budou zabývat zastupitelé kraje na svém červnovém zasedaní,“ dodala tisková mluvčí Moravskoslezského kraje Nikola Birklenová.

Obec Bohušov musela splnit podmínky, aby získala případnou dotaci z Moravskoslezského kraje na vybudování lávky přes řeku. „Podmínkou je, že všechno musíme udělat do začátku turistické sezóny. Odeslali jsme žádost a teď počkáme na zasedání kraje, zda nám budou peníze schválené. Pokud by se něco stalo a slíbené peníze bychom nedostali, tak by tu lávku obec postavila ze svého. Do prázdnin by lávka mohla stát, půjde-li všechno rychle, jak bychom chtěli a seženeme-li všechna patřičná povolení, a že jich není málo,“ uzavřela starostka Bohušova Schnaubeltová.

 

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.