BRUNTÁL | Cyklistický peloton bude v ulicích Bruntálu k vidění v sobotu 5. června. Organizace Závodu míru U23 Grand Prix Jeseníky ovlivní dopravu ve městě na pár desítek minut.

Závod míru U23 zahájí ve čtvrtek 3. června prolog v centru Jeseníku. Následující den povede etapa z Jeseníku do Rýmařova. V sobotu 5. června ve 12.00 hodin podnik odstartuje z Bruntálu. Závodníci by se měli na různých místech ve městě pohybovat přibližně do 12.40 hodin.

Neoficiální start se uskuteční na náměstí Míru. Cyklisté budou vyjíždět od hotelu Slezan a pojedou přes ulici Zahradní, Polní, Krnovskou a přes Obornou zpět do Bruntálu. Přes ulici Pod Lipami zajedou do Moravskoslezského Kočova a po silnici č. 45 se peloton vrátí zpět do Bruntálu, odkud se vydá přes Rýmařov na Dlouhé stráně. Následující den je v plánu etapa v okolí Jeseníku.

„Kvůli aktuálním vládním opatřením závod proběhne bez doprovodných akcí a bez účasti veřejnosti. Zásluhu na jeho organizaci mají mimo jiné, také bruntálské firmy, které jej finančně podpořily. A za to jim patří poděkování,“ řekl místostarosta města Bruntálu Martin Henč.

Zdroj: MěÚ Krnov