KRNOV | Ve čtvrtek 31. května v době od 15 do 19 hodin budou pro veškerou dopravu uzavřeny následující náměstí a ulice: Hlavní náměstí, Sv. Ducha, Dvořákův okruh, Smetanův okruh, Petrovická, náměstí Hrdinů, Zámecké náměstí a Hobzíkova. Důvodem je konání Světového poháru v cyklistice – prologu Závodu míru U23, jehož start je plánován na 17 hodin.

Foto: Mapka

Trasa autobusových linek MHD Krnov 856801, 856805 bude po nejnutnější dobu odkloněna a povede po ulicích Opavské, Říčním okruhu a Jesenické. Provoz na autobusové zastávce MHD Krnov-pošta a Krnov-hřbitov bude převeden na autobusovou zastávku Krnov- Kaufland. Na Hlavním náměstí je v tento den organizátorům závodu povolen zábor veřejného prostranství od 9.00 do 19.30 hodin.

Také v sobotu 2. června musí obyvatelé a návštěvníci centra města počítat s určitým omezením, a to od 8.30 do 12.30 hodin. Na Hlavním náměstí bude ve 12.00 hodin odstartována 2. etapa závodu a závodníci se vydají přes náměstí Minoritů, Říční okruh a ulici Čsl. armády směrem na Býkov a Býkov-Láryšov, odkud budou pokračovat zpět do Krnova, aby ulicemi Čsl. armády, Revoluční a Bruntálskou zamířili na Bruntál. Cílem etapy je přečerpávací nádrž Dlouhé stráně.

Zdroj: MěÚ Krnov