BRUNTÁL | Lokalita za městským parkem podél cyklostezky Bruntál – Staré Město získá novou atraktivitu. Vzniká zde areál nazvaný Bosé nohy v parku, jehož projekt předložili sami občané v rámci tzv. participativního rozpočtu.

Foto: MěÚ Bruntál

Cílem projektu je doplnit stávající cyklostezku Bruntál – Staré Město a celý areál městského parku o netradiční přírodní zážitek. Idea Bosých nohou v parku spočívá ve vybudování chodníků, kde budou lidé našlapovat po různorodém terénu naboso. Kromě samotného bosoviště bude stezka doplněna mokřadem a otevřenou zahradou. V blízkostí potoka bude možnost posezení u ohniště.

V areálu cyklostezky tak vznikne přírodní oáza, harmonické místo, na které se budou lidé rádi vracet. Přispěje navíc k lepšímu zadržování vody v krajině.

Projekt Bosé nohy v parku byl předložen v loňském roce rámci tzv. participativního rozpočtu. Občané v něm o vynaložení až půl milionu korun rozhodují sami, na základě svých potřeb a představ – od předložení návrhů až po rozhodnutí, který z nich nakonec bude uskutečněn. Druhým návrhem z řad veřejnosti byl projekt nazvaný Trampolínky v parku, který však v hlasování v internetové aplikaci PinCity Bruntál získal výrazně méně hlasů.

V minulých měsících probíhaly projekční práce, samotná realizace projektu Bosé nohy v parku začala v dubnu a bude dokončena do letních prázdnin. Náklady činí necelých 500 tisíc korun včetně DPH.

Zdroj: MěÚ Bruntál