VRBNO POD PRADĚDEM | Ve středu, dne 16. října 2024, se na víceúčelovém hřišti Husova uskutečnil čtvrtý ročník národní soutěže Sportovní den mládeže ve Vrbně pod Pradědem pro místní děti a žáky školy. Účastníci sportovního turnaje se ve Vrbně pod Pradědem utkali v soutěžním čtyřboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené a frisbee. Celkem se na začátku sportovní akce sešly 4 týmy, které soutěžily o nejúspěšnější družstvo turnaje.

Celkové vítězství si na turnaji ve Vrbně pod Pradědem odnesl tým „Žluťáci“ a „Modráci“, složený z členů Viktor Baláž, Jiří Sabo, Viktorie Čianská, Nela Bandyová, Kristián Bandy, Sandra Balážová, Ernest Bandy a Vojtěch Baláž. Úspěšní finalisté postupového turnaje byli odměněni zlatými medailemi, upomínkovými diplomy a řadou dalších sponzorských cen. Hráči z Vrbna pod Pradědem, kteří se umístili na předních pozicích, obdrželi také nominaci k účasti na Národním finále v Kladně, které se bude konat dne 1. prosince 2024 v tamní sportovní hale. Na Národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména základní školu a Vrbno pod Pradědem.

Sportovní den mládeže ve Vrbně pod Pradědem se konal za finanční podpory města Vrbno pod Pradědem, Moravskoslezského kraje a partnerů soutěže.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Autor: Jan Váňa