VRBNO POD PRADĚDEM | Den učitelů je připomínkou dne narození Jana Amose Komenského a je příležitostí poděkovat učitelkám a učitelům za jejich práci, za výuku a výchovu našich dětí.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Možnost setkat se s učitelským sborem vrbenských škol využívá každoročně vedení města Vrbna. Letošní oslava Dne učitelů proběhla ve středu 13. března. V sále Střechy se sešlo na šedesát učitelek a učitelů z vrbenských mateřských škol a základní školy.

Všechny přivítal starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec spolu s místostarostkou Ivetou Pešatovou. Poděkovali všem přítomným za jejich celoroční úsilí a předali ocenění dvěma vybraným nejlepším pracovníkům.

Za Mateřskou školu Jesenická to byla paní Pavlína Lesniaková. V roce 2014 byla pověřena zastupováním vedení školy a následně jmenovaná do funkce ředitelky. Po celou dobu vykonává své povolání zodpovědně a s nasazením. V kolektivu je oblíbená, empatická, dokáže své zaměstnance vždy vyslechnout a podpořit.

Druhým oceněným se stal Zdeněk Bártek, ředitel Základní školy Vrbno pod Pradědem. Svůj profesní život zasvětil vzdělávání dětí. Na základní školu ve Vrbně pod Pradědem nastoupil v roce 1984 a během své 40leté působnosti předal zkušenosti a vědomosti několika generacím dětí.

V rámci kulturního programu vystoupily dívky z taneční školy RYA Vrbno pod Pradědem pod vedením trenérky Renaty Gecaškové a následovalo kouzelnické představení mistra České republiky v moderní magii Ondřeje Sládka.

Zdroj: Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem