VRBNO POD PRADĚDEM | Město Vrbno pořádá od roku 2019 k příležitosti Mezinárodního dne seniorů setkání s našimi seniory pod názvem Den seniorů. Toto setkání se od roku 2019 stalo tradicí. 

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

„Snažíme se o to, aby vrbenští senioři žili kvalitním a spokojeným životem, aby věděli, že se na ně myslí a že u nás mají dveře otevřené,” řekla místostarostka Iveta Pešatová.

Den seniorů není jediná akce, kterou město pořádá, avšak je o ni největší zájem z řad vrbenských seniorů. Při příležitosti dne seniorů blahopřeje jubilantům vedení města. Den seniorů v letošním roce naplnil téměř celý sál s kapacitou 200 míst, což vypovídá o vysokém zájmu.

“Někteří si přijdou posedět a popovídat, poslechnout si hudbu, zatančit a jiní, kteří nikoho nemají, u nás mohou najít nové přátelé,” dodala Pešatová. V příštím roce se uskuteční již pátý ročník a město se na tento významný den pokusí získat dotaci z programu Moravskoslezského kraje. Dotační program neumožňuje uplatnit náklady na občerstvení a kulturní program, budeme tedy rádi, pokud získáme alespoň příspěvek na nájem sálu. Vzhledem k časové tísni projednala a schválila podání žádosti o dotaci Rada města na jednání dne 8. listopadu.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem