VRBENSKO | Na jedenáctém ročníku Vrbenského vrchu budou opět burácet motory. Návštěvníky čeká prezentace závodníka Rallye Dakar Aleše Lopraise a George Negru se svojí Škodou Georginou GTR a vystoupí kapela Beatles revival. Motoristická akce proběhne od pátku 12. do neděle 14. července 2024.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

Mezinárodní automobilové závody Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 – Vrbenský vrch, které pořádá Automotoklub Vrbno v AČR, se tradičně pojedou na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou (Andělská Hora). Během závodních dnů dojde k úplné uzavírce této státní silnice. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku a přes Heřmanovice a Holčovice. Vše kolem uzavírky bude probíhat jako v předešlých ročnících, a to jak páteční, tak i víkendová doprava.

Pořadatelé zároveň zajistili bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu. V sobotu 13. a v neděli 14. července 2024 bude pendlovat autobus mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovicemi. Z Vrbna vždy každou celou hodinu od 8 do 17 hodin, z Karlovic o půl od 8.30 do 17.30 hodin. Nástupiště budou ve Vrbně na parkovišti u bývalého Dřevokombinátu u mateřské školy na Jesenické ulici, vlakovém nádraží a zastávce ATQ u zámečku. V Karlovicích bude nástup na rozcestí, u školky a Slezanu.

Ti, kteří přijedou vlastím autem, mohou parkovat jen na vyhrazených místech. Pro diváky je připravené odstavné parkoviště ve Vrbně pod Pradědem u bývalého Dřevokombinátu a před firmou Ridex, v Karlovicích pak v areálu firmy Protipožární bezpečnostní systémy s.r.o. Poblíž těchto míst jsou vždy zastávky kyvadlové autobusové dopravy.

Všechny čeká nabitý víkendový program

Na závodní trati návštěvníci Vrbenského vrchu opět uvidí soudobé a historické automobily, ale i formulové vozy. Za domácí a pořádající automotoklub vyjede na trať Martin Pleva se Škodou 100-1400 a Michal Kašák s Opel Astra GSI. Účast také přislíbili další jezdci z Bruntálska – Vojtěch Macek se Škodou 110R-1500 a Miloslav Šustr se Škodou Favorit 1500.

Široké veřejnosti nabídne víkendový program nejenom zážitek ze závodů, ale i prezentaci George Negru se svojí Škodou Georginou GTR. „Jedním z hostů letošních závodů bude také George Negru. Jeho automobil se oficiálně stal nejnižším závodním speciálem s uzavřenou karoserií. Těšíme se na předvedení tohoto speciálu na našem závodě,“ informoval Martin Pleva z Automotoklubu Vrbno v AČR.

Vrbenský vrch obohatí svou návštěvou automobilový závodník Rallye Dakar Aleš Loprais s jeho týmem. „Přivezeme ukázat jednu ze svých dvou nejoblíbenějších dakarských krásek, jakou, to se nechte překvapit,“ prozradil redakci zpravodajství STA Bruntálsko český automobilový závodník Rallye Dakar Aleš Loprais.

„Ze závodní tratě se k vrbenské hasičské zbrojnici v sobotu 13. července 2024 večer přesune Aleš Loprais, který zde bude mít autogramiádu. V 18 hodin vystoupí Richard Scheufler s kapelou. Následovat bude kapela Beatles revival a večerní program uzavře DJ, který se postará o hudbu až do jedné hodiny ráno,“ doplnila ředitelka Kulturního, informačního a vzdělávacího centra Vrbno Pavla Müllerová.

Vstup na závody je jako každý rok zpoplatněn. Jednodenní vstupenka vyjde na 150 korun, dvoudenní na 250 korun. Zakoupením vstupenky podpoříte náročnou organizaci a průběh celého Vrbenského vrchu.

Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce jsou regionální zpravodajství STA Bruntálsko a Rádio Čas.

Informace k Vrbenskému vrchu (a to i k předešlým ročníkům) najdete ve speciální rubrice na https://stabruntalsko.cz/tema/vrbensky-vrch/.

 

Plakát akce. Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Mapa tratě Vrbenského vrchu. Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Bezplatná kyvadlová doprava – autobus. Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko