VRBENSKO | Jubilejní desátý ročník mezinárodních závodů do vrchu Vrbenský vrch je za dveřmi. Sportovně-kulturní akce nabídne bohatý program od pátku 14. do neděle 16. července 2023. Přihlášeno je už přes 80 závodních jezdců.

Foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík

Mezinárodní mistrovství závodů automobilů do vrchu Vrbenský vrch (Mistrovství České republiky, Mistrovství České republiky historických vozidel, Česká trofej a Maverick Hill Climb Czech), které letos opět pořádá Automotoklub Vrbno v AČR, se tradičně pojede na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou (Andělská Hora). Během závodních dnů dojde k úplné uzavírce této státní silnice. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku a přes Heřmanovice a Holčovice. Pořadatelé mají opět zajištěnou bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu.

„V sobotu 15. a v neděli 16. července bude pendlovat autobus mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovicemi. Z Vrbna vždy každou celou hodinu od 8 do 17 hodin, z Karlovic o půl od 8.30 do 17.30 hodin,“ informoval hlavní pořadatel Martin Pleva z Automotoklubu Vrbno v AČR.

Nástupiště budou ve Vrbně na parkovišti u bývalého Dřevokombinátu u mateřské školy na Jesenické ulici, vlakovém nádraží a zastávce ATQ u zámečku. V Karlovicích bude nástup na rozcestí, u školky a Slezanu.

Ti, kteří přijedou vlastím autem, mohou parkovat jen na vyhrazených místech. Pro diváky je připravené odstavné parkoviště ve Vrbně pod Pradědem u bývalého Dřevokombinátu a před firmou Ridex, v Karlovicích pak v areálu firmy Protipožární bezpečnostní systémy s.r.o. Poblíž těchto míst jsou vždy zastávky kyvadlové autobusové dopravy.

„Letos vyzkoušíme některé technické novinky pro urychlení průběhu závodu a tím ho zatraktivníme pro jezdce i diváky. Bude se jednat o organizaci depa do sektorů a rychlejší řešení úklidu havárií a technických závad vozidel,“ pokračoval Martin Pleva.

Přihlášeno je přes 80 závodních jezdců

Už po třech dnech, kdy se otevřela registrace na závody, se přihlásilo přes osm desítek jezdců. „Očekáváme opět kolem 100 závodníků a možná i více. Velmi početné zastoupení má letos Rakousko s 12 jezdci, Německo s jedním a nesmíme zapomenout na většinu přihlášených závodníků z České republiky,“ doplnil Martin Pleva z vrbenského automotoklubu.

Účast už například potvrdili David Komárek s McLaren F1 EVO 2019, Marek Rybníček s KTM GTX-Bow, Kristýna Fillová s Mitsubishi Lancer Evo IX a Petr Žáček s Audi Sport Quattro S1. Za domácí a pořádající automotoklub vyjede na trať Martin Pleva se Škodou 100-1400 a Michal Kašák s Opel Astra GSI. Burácet motory budou také závodníkům z Bruntálu. Město bude reprezentovat Vojtěch Macek se Škodou 110R-1500, Miloslav Šustr se Škodou Favorit a Petr György s formulí Gloria.

Vstupné na závody lze zakoupit online. Jednodenní vstupenka vyjde na 120 korun, dvoudenní na 210 korun. Vstupné na místě závodu bude dražší. Jednodenní lístek vyjde na 150 korun, dvoudenní na 250 korun. Zakoupením vstupenky podpoříte náročnou organizaci a průběh celého Vrbenského vrchu.

Online zakoupení vstupenky na Vrbenský vrch. Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Vystoupí kapela Legendy se vrací

Jubilejní desátý ročník Vrbenského vrchu doplní kulturní část u hasičské zbrojnice ve Vrbně pod Pradědem v sobotu 15. července 2023. „Těšit se můžete na kapelu Lucie revival, která vystoupí od 18 hodin. Od 20 hodin se veřejnosti představí nejžádanější párty kapela v Česku Legendy se vrací, od 22 hodin bude pokračovat diskotéka s DJ. Občerstvení zajistí naši vrbenští hasiči,“ přiblížila kulturní část programu ředitelka Kulturního, informačního a vzdělávacího centra Vrbno Pavla Müllerová.

Mezinárodní závody automobilů do vrchu – Vrbenský vrch, na které jsou zváni všichni nadšenci motoristického sportu a široká veřejnost, zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů a sponzorů. Mediálním partnerem akce je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Oficiální plakát Vrbenského vrchu 2023. Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Informační plakát – kyvadlová doprava. Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR