VRBENSKO (FOTO, VIDEO) | Po osmi letech se do našeho bruntálského regionu vrátila oblíbená sportovní akce Vrbenský vrch – automobilové závody do vrchu. Mezinárodní událost se uskutečnila v sobotu 4. a v neděli 5. července 2020. 

Foto: Radek Vráblík

Na návštěvníky Vrbenského vrchu čekalo hned několik sérií závodů – Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu, Česká trofej v závodech automobilů do vrchu, Mistrovství ČR v závodech do vrchu historických automobilů, MAVERICK RESCUE EUROCUP – Mezinárodní závody automobilů do vrchu. Automobilové klání zdolávali jezdci nejen z České republiky, ale například i ze Slovenska či Rakouska.

Mezi nimi byl i Martin Pleva, který motoristickou akci uspořádal společně s vrbenským Automotoklubem v ČR. Martin jel se Škodou 100 ve třídě E1-1400. „Moc bych chtěl poděkovat všem pořadatelům a traťákům za jejich skvělou a neocenitelnou práci. Další poděkování patří všem partnerům akce, bez kterých bychom nedokázali uspořádat tak velkou automobilovou akci,“ poděkoval Martin Pleva.

„Velké poděkování patří také jezdcům, a to za jejich výkony, ale i trpělivost při pauzách způsobených průjezdy autobusů. Nyní už přemýšlíme nad dalším ročníkem závodů do vrchu, a to i nad tím, jak ho příště vylepšit pro jezdce i návštěvníky,“ dodal Martin Pleva.

Na Vrbenský vrch v neděli 5. července 2020 zavítal také jeden z nejlepších jezdců Mistrovství Evropy a mnohonásobný mistr Francie pětačtyřicetiletý Sébastien Petit. Více si můžete přečíst zde…

Hlavním partnerem akce byl Moravskoslezský kraj. Nad Vrbenským vrchem převzal záštitu hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a akci mediálně podpořilo Studio STA – multimediální agentura o.p.s. se zpravodajstvím STA Bruntálsko.

Víkendové mezinárodní automobilové závody do vrchu navštívili například senátor Ladislav Václavec, poslanec Michal Ratiborský, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, krajská zastupitelka Květa Kubíčková a starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec.

Podívejte se fotografie a videa z Vrbenského vrchu objektivem Radka Vráblíka!
FOTO: Sobotní tréninkové jízdy
FOTO: Sobotní závody a předávání cen
FOTO: Nedělní program závodů
VIDEO: Víkendové živé vysílání ze startů závodů

top